Uruguay Brezilya Maç Tahmini 24 Mart 2017

Uruguay Brezilya 24 Mart 2017 futbol bahis.Şili deplasmanında kaybederek Brezilya’nın 4 puan gerisine düşen Uruguay, 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri 13. maçında grubun lideri Brezilya’yı konuk ediyor. Grubun üst sıraları için büyük önem taşıyan karşılaşma, 23 Mart Perşembe’yi 24 Mart Cuma gününe bağlayan gece saat 2.00’da başlayacak.

Elemelere deplasmanda aldığı Bolivya galibiyetiyle başlayan Uruguay, 2. maçta konuk ettiği Kolombiya’yı 3-0 ile geçmeyi başarmıştı. Uruguay, gruptaki ilk mağlubiyeti ile 3. maçta tanıştı. Ekvador’a konuk oldukları maçta Cavani’nin golüne rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılmışlardı. Ancak sonraki maçta, gruptaki iddialı ekiplerden Şili’yi 3-0 mağlup ederek tekrar kendilerini buldular ve bir sonraki maçta konuk oldukları Brezilya karşısında 2-0 geriye düşmelerine rağmen 1 puanla sahadan ayrılmayı başardılar. Peru karşısında aldıkları 1-0’lık galibiyetin ardından konuk oldukları Arjantin’den puansız döndüler. Sonraki iki maçı da kendi sahalarında oynadılar, Paraguay’ı 4-0 ve Venezuela’yı 3-0 ile geçtiler. İlk maçta mağlup ettikleri Kolombiya’ya konuk oldukları maçtan da 1 puan ile ayrılırken, ilk mağlubiyetlerini aldıkları Ekvador ile oynadıkları 2. maçı ise 2-1 kazandılar. Gruptaki son maçlarında ise ilk maçta 3-0 mağlup ettikleri Şili’nin konuğu oldular ve sahadan 3-1 mağlup ayrılarak puansız döndüler. 23 puanla grubun 2. sırasında yer alan Uruguay, Ekvador ve Şili’nin 3 puan, Arjantin’in 4 puan önünde bulunuyor.

Copa Amerika’dan daha ilk turda elenerek herkesi şaşırtan Brezilya, Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ne de kötü başlamıştı. Henüz ilk maçta konuk oldukları Şili’ye 2-0 mağlup olurken, 3. maçta konuk oldukları Arjantin karşısında ise 1 puana razı oldular. Gruptaki 5. maçta Uruguay ve 6. maçta Paraguay karşısında 2-2’lik beraberlik alan Brezilya, şimdiye kadar sadece bu maçlarda puan kaybetti. Gruptaki 12 maçta, sadece Şili’ye mağlup olan ve 3 beraberlik alan Brezilya, son 6 maçından da galibiyet alarak, müthiş bir seri yakaladı ve Uruguay’ın son maçında mağlup olmasıyla, gruptaki iddiasını arttırdı. Peru’yu iki maçta da mağlup ederken, Arjantin ile oynadıkları 2. maçı 3-0 gibi iyi bir skor ile kazandılar.

Grubun en iyi takımı olan Brezilya, bunu Uruguay deplasmanında bir kez daha gösterecektir. Kıyasıya geçecek olan mücadeleden, Brezilya’nın galip ayrılmasını bekliyorum.

Skor tahminim 0-1.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir