Futbol KurallarıFutbol Saha ÖlçüleriDaha önceki yazımızda futbol kurallarından detaylı şekilde bahsetmiştik. http://futbolbahisleri.com/futbol-kurallari/futbolda-temel-oyun/ Bu yazımızda da saha ölçülerini ele alacağız.

Saha ölçüleri İngilizler tarafından belirlenmiş olduğundan yard ölçü birimine göre hazırlanmıştır ve dolayısıyla metrik birimde küsüratlara neden olmaktadır. Futbol oyun kuralları ve saha ölçüleri: Daha fazla »

Penaltı Atışı’nın Detaylı KurallarıPenaltı kuralları: Ülkemizdeki en popüler spor dalı olması nedeniyle aşağı yukarı herkes, futbolun temel kurallarını bilir. Bunların dışında pek fazla bahsedilmeyen ama oldukça fazla kural detayları olan bir oyundur futbol. Örneğin direk skora gidebilen penaltı vuruşunun kural detayları büyük önem taşımaktadır. Bu detayları şu şekilde özetleyebiliriz:

Penaltı vuruşu, top oyunda iken, bir oyuncunun, diğer takım lehine serbest Daha fazla »

Futbolda Temel Oyun KurallariOyun, biri kaleci olmak üzere en az 7, en fazla 11 kişiden oluşan iki takım arasında oynanır. Her takım 3 ila 7 yedek oyuncuya sahip olmalıdır. Oyun sırasında her takım en fazla 3 oyuncu değişikliği yapabilir. Her maç, oyunun kurallarıni uygulamaya tam yetkili olarak atanmış bir orta hakem ve iki yardımcı yan hakem tarafından yönetilir.

Oyun 45’er dakikalık iki devreden ve iki devre arasında 15 dakikalık bir moladan oluşur. Daha fazla »