Arjantin Şili Maç Tahmini 24 Mart 2017

Arjantin Şili 24 Mart 2017 futbol bahisleri.Gruptaki son maçında Kolombiya’yı 3-0 mağlup ederek toparlanmaya başlayan Arjantin, grubun iddialı ekiplerinden Şili ile 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde karşı karşıya geliyor. Bu önemli karşılaşma, 23 Mart Perşembe’yi 24 Mart Cuma gününe bağlayan gece saat 2.30’da başlayacak.

Geçtiğimiz yıl Amerika Kupası’nda grupta Şili, Panama ve Bolivya’yı mağlup eden Arjantin, çeyrek finalde Venezuela ve yarı finalde ABD’ye 4 golle geçmişti. Grupta mağlup ettikleri Şili ile kupanın finalinde karşı karşıya gelen Arjantin, finale kadar oynadığı tüm maçları kazanmıştı ve finalde de iddialıydı. Karşılıklı kırmızı kartların çıktığı mücadele 0-0 sonuçlandıktan sonra, uzatmalarda da gol olmayınca, maç penaltılara kalmıştı. Penaltılarda 4-2 mağlup olan Arjantin, büyük üzüntü yaşarken, Messi kupayı alamamanın üzüntüsüyle, milli takımı bıraktığını açıklamıştı. 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ne Messi’den mahrum başlayan Arjantin, ilk karşılaşmada konuk ettiği Ekvador’a 2-0 mağlup olmuş, sonraki maçlarda Paraguay ve Brezilya ile berabere kalarak, ilk 3 maçta sadece 2 puan alabilmişti. Arjantin, sonraki 3 karşılaşmasını da kazanırken, gruptaki 7. maçı öncesinde Messi milli takıma geri döndüğünü açıklamıştı. Uruguay karşısında kazanan Arjantin, sonrasında ise düşüşe geçti. Venezuela ve Peru deplasmanlarından 2-2 beraberlikle döndükten sonra, kendi sahalarında Paraguay’a mağlup oldular, sonraki karşılaşmada ise Brezilya’ya 3-0 mağlup oldular. 4 maçta 2 puan alarak gerileyen Arjantin, gruptaki son maçında ise Kolombiya’yı 3-0 mağlup etti.

Amerika Kupası’nı kazanmış olmanın verdiği özgüvenle 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ne başlayan Şili, grubun en iddialı ekibi Brezilya’yı 2-0 mağlup ederek başlamıştı. Peru’yu deplasmanda 4-3 mağlup ettikten sonra da düşüşe geçtiler. Kolombiya ile berabere kaldıktan sonra, Uruguay’a 3-0 ve Arjantin’e 2-1 mağlup oldular. Deplasmanda sadece Peru ve Venezuela’yı mağlup edebildiler ve son 3 deplasman karşılaşmalarında toplamda sadece 1 puan alabildiler. Kendi sahalarında sadece Arjantin’e mağlup olurken, kendi sahalarındaki 6 maçın 4’ünü kazandılar. Oynadıkları son 3 maçtan 2’sini kazanırken, Kolombiya deplasmanından 1 puanla döndüler. Grupta topladıkları 20 puanla, aynı puanlı Ekvador’un arkasında, Arjantin’in 1 puan önünde, 4. sırada yer alıyorlar.

İkilinin ilk karşılaşmasında deplasmanda kazanan Arjantin, gruptan çıkabilmek için toparlanmak zorunda. Arjantin’in Şili karşısında bir kez daha kazanmasını bekliyorum.

Skor tahminim 1-0.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir