Konfederasyon Kupası 2013 Yarı Final ve Final Tahminleri

Konfederasyon Kupası Brezilya 2013 Yarı Final ve Final Tahminleri.Grup maçlarının ardından, yarı finale geçilirken, A Grubu lideri 9 puanlı Brezilya, B Grubu ikincisi 6 puanlı Uruguay ile, B Grubu lideri 9 puanlı İspanya ise, A Grubu ikincisi 6 puanlı İtalya ile eşleşti.

İki Avrupa ve iki Güney Amerika takımının eşleşmiş olması, hoş bir tesadüf, en azından final takımlarının farklı kıtalardan olacağı kesin. Zaten gruplar belli olduğunda, çıkacak takımların bu takımlar olması bekleniyordu ama özellikle A Grubu’nun sıralamasının böyle olacağına önceden emin olmak zordu. Son Konfederasyon Kupası sahibi Brezilya, Copa America’nın son sahibi Uruguay ile son 2 Avrupa Kupası ve son Dünya Kupası’nın sahibi İspanya ise geçen sene Final’de devirdiği, 2006 Dünya Kupası’nın sahibi İtalya ile eşleşti. İspanya’nın son yıllarda oynadığı oyunla ve yakaladığı kazanma yüzdesiyle, bu kupayı da kaldırması beklenen sonuç. Ancak, evinde oynayan Brezilya da formda ve kupa konusunda oldukça istekli. Ama bu iki takımın da kupayı alabilmeleri için önce Yarı Final’deki rakiplerini devirmeleri gerekecek.

Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı için elemelerde yer almayan Brezilya, hazırlık maçlarının ardından, Konfederasyon Kupası’na oldukça formda başladı ve 3 maçını da en az 2 farkla kazandı. Rakibi Uruguay ise Güney Amerika Elemelerinde 5. sırada ve bu onlar için oldukça kötü ama Konfederasyon Kupası’nda tek mağlubiyetlerini İspanya karşısında aldılar. İspanya içinse fazla bir şey söylemeye gerek yok, son yılların en iyi takımı oldukları açık. Dünya Kupası’nda gruplarda İtalya ile berabere kalmış ancak daha sonra Final’de 4-0 kazanarak kupaya ulaşmışlardı. Yenilmeyi sevmeyen İtalyanlar, Konfederasyon Kupası’nda da Brezilya’yı durduramayarak 4-2 kaybetmişlerdi.

Yarı Final maçlarından, grup liderlerinin galip ayrılmasını bekliyorum. Olası bir Brezilya İspanya Finali, Dünya Kupası öncesinde herkese büyük keyif verecektir. Yarı Final maçlarının da kolay geçmesini beklemiyorum ancak, hem Brezilya hem İspanya, bir şekilde farklarını ortaya koyacaklardır. Brezilya kendi sahasında oynuyor ve oldukça istekli, ancak ben İspanya’nın hala durdurulamayacağını düşünüyorum. Bence son iki Konfederasyon Kupası’nın sahibi olan Brezilya, bu seneki Konfederasyon Kupası’nı, İspanya’nın almasına engel olamayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir