Hırvatistan İspanya Maç Tahmini 21 Haziran 2016

Hırvatistan İspanya 21 Haziran 2016 futbol bahisleri.Grubun 6 puanlı lideri İspanya, 4 puanlı Hırvatistan ile liderlik maçına çıkıyor. Hırvatlar, alacakları 1 puanla gruptan çıkmayı garantileyecek, mağlup olmaları durumunda bile, büyük bir ihtimalle gruptan çıkacaklar. İspanya ise çoktan gruptan çıkmayı garantiledi. Mücadele, 21 Haziran 2016 Salı günü, saat 22.00’da oynanacak.

Hırvatistan, grubun ilk maçında Türkiye’yi, Modric’in golü ile 1-0 mağlup etmişti. Ardından ikinci maçta, Çek Cumhuriyeti ile oynadılar ve 2-0 önde gittikleri maçtan, son dakikalarda yedikleri penaltı golüyle 1 puanla ayrıldılar. Modric, Rakitic gibi takımın yıldız isimleri, olması gerektiği gibi takımlarını sırtlıyorlar ve sahada yürümüyorlar. Kadro kaliteleri oldukça iyi ve iyi bir temelle turnuvaya geldiler. Bu maçtan mağlup ayrılırlarsa ve Çek Cumhuriyeti Türkiye’yi yenerse iki takım da grubu 4 puanla tamamlayacak. Bu 4 puan, 3. olsalar bile onları gruptan çıkarmaya yetecektir. Modric, son maçta sakatlanıp oyundan çıktıktan sonra, oyunları ciddi bir şekilde geriledi. Modric’in bu maçta oynayıp oynayamayacağı henüz belli değil. Onun varlığı, ilk maçta da gördüğümüz gibi skora etki edebilir.

İspanya için son yıllardaki takımlarına göre daha zayıf bir kadroları var demiştik. Bu bir gerçek, ancak hala kendi futbol düzenlerinden ödün vermeden devam ediyorlar. Oyuncu kadrosu elbette önemli, ama bu durum gösterdi ki sistem, oyuncu kalitesinin bir tık önüne geçiyor. Takımın lideri Iniesta, Türkiye maçında da oldukça etkiliydi ve pasları ile oyunu gayet iyi yönlendirmeyi başardı. Nolito ve Morata ise Türkiye maçında skora doğrudan katkı yaparak, biraz da olsa kendilerini buldular. Pas oyununu, çok iyi oynamaya devam ediyorlar ve Hırvatistan’ı da bu oyunla yıldıracak ve sakin bir şekilde gole gitmeyi deneyeceklerdir. Gruptan çıkmayı garantiledikleri için bu maçta Bartra, Azpilicueta, Bellerin, Koke, Thiago, Pedro ve Aduriz gibi isimler forma şansı bulabilirler.

İspanya, ilk 2 maçta aldığı galibiyetlerle gruptan çıkmayı çoktan garantiledi. Hırvatistan için de, grup 2.’si olmak için 1 puan yeterli olacaktır. İki takım da kendisini çok yormayacaktır.

Skor tahminim 1-0.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir