Lüksemburg İspanya Maç Tahmini 12 Ekim 2014

Lüksemburg İspanya 12 Ekim 2014 Futbol TahminleriEuro 2016 Elemeleri C Grubu’nda bulunan Lüksemburg, Dünya Kupası’nda hayal kırıklığı yaratmış olsa da, yeniden bir çıkış yapması beklenen İspanya’yı konuk edecek. 12 Ekim Pazar günü oynanacak olan maç, 21.45’te başlayacak.

Gruplarda her zaman averaj takımı olarak son sırada kalan Lüksemburg, bu sefer de farklı bir durumda olmayacaktır. Euro 2012 Elemeleri’nde Arnavutluk karşısında bir galibiyet almış ve bu sene de gruplarda berabere kaldıkları Beyaz Rusya ile berabere kalmışlardı. 4 puan ve -18 averaj ile grubu sonuncu tamamlamışlardı. Dünya Kupası 2014 Elemeleri’nde de durumun çok farklı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

Lüksemburgİspanya karşılaşmasını canlı olarak izlemek için tıklayın!

Bu kez Kuzey İrlanda karşısında 1 maçını kazanırken, diğer maçtan da beraberlik çıkarmayı başarmışlar ve Azerbaycan ile de 2 maçta da berabere kalmışlardı. Bu kez 6 puan toplamalarına rağmen, -19 averajda kalmış ve yine grubun son sırasında yer almışlardı. Bu kez gruba Beyaz Rusya beraberliği ile başladılar ve Perşembe günü Makedonya deplasmanına gidecekler. Grubun bir diğer güçsüz takımı Makedonya karşısında, puan alma şansları da olacaktır.

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde yine çok başarılı bir performans göstererek Fransa’nın 3 puan önünde grubu lider tamamlayan ve Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan İspanya, Dünya Kupası’nda tam bir kabus yaşadı. Hollanda karşısında penaltı golüyle öne geçtikten sonra, hiç beklenmeyen bir sonuçla karşılaştılar. Her ne kadar ilk yarı 1-1 sonuçlanmış olsa da, 2. yarıda 2010 Dünya Kupası’nın sahibi İspanya’yı dağıtan Hollanda, 5-1 kazanmıştı. Ancak bir mağlubiyet gruptan çıkmalarını engellemezdi, ikinci maçlarında ise, rakipleri Şili’ydi. Bir kez daha gollere karşılık veremeyen İspanya, ikinci maçında da 2-0 mağlup olarak, Dünya Kupası’na 3. maçını dahi oynamadan veda etmişti. Son maçlarında karşılaştıkları Avustralya karşısında ise, rahat bir şekilde 3-0 kazanmış, ancak bu kendileri için bile teselli olmamıştı. 2016 Avrupa Şampiyonası’nda ise C Grubu’nun en iddialı ekibi yine onlar ve gruptaki ilk maçlarında da rakipleri Makedonya’ydı. Bu maçı 5-1 kazanarak, gruba iyi bir başlangıç yapan İspanya, ikinci maçında da Slovakya ile karşılaşacak.

Dünya Kupası’nda büyük hayal kırıklığı yaşayan İspanya, bu kolay grupta kendini yeniden bulma şansını yakalamış görünüyor. Kolay rakibi Lüksemburg karşısında da rahat bir galibiyet alacaktır.

Skor tahminim 0-5. HiPERbet′dan ücretsiz bonusunuzu almak ve bu maça hemen bahis yapmak için tıklayın!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir