Fenerbahçe Trabzonspor Maç Tahmini 16 Mayıs 2010

Fenerbahçe Trabzonspor - Futbol TahminleriBu akşam saat 20.00’da Turkcell Süper Lig lideri Fenerbahçe ile beşinci sırada bulunan Trabzonspor, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda karşı karşıya gelecekler. Turkcell Super Lig’in şampiyonunu belirleyebilecek olan bu maçta Fenerbahçe kazandığı takdirde, Bursaspor – Beşiktaş karşılaşmasının sonucunu beklemeden şampiyonluğunu ilan edecek.

Turkcell Süper Lig’de heyecan dorukta, çünkü bu akşam şampiyon belli olacak. Fenerbahçe 73 puanla lider ve hemen arkasından 72 puanla Bursaspor geliyor. Fenerbahçe kazandığı takdirde şampiyon olacak ama puan kaybetmesi halinde, şampiyonu Bursaspor – Beşiktaş maçı belirleyecek. Fenerbahçe berabere kalır, Bursaspor maçı kazanırsa, karşılıklı avarajlar eşit olduğundan, genel avaraja bakılacak ve bu alanda üstün olan Bursaspor şampiyon olacak. Fenerbahçe yenilir ve Bursaspor berabere kalırsa da aynı durum geçerli olacak. Kısacası Fenerbahçe şampiyonluk için varını yoğunu ortaya koyarak kazanmak isteyecektir.

Fenerbahçe ve Trabzonspor, 11 gün önce Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaşmış ve Trabzonspor karşılaşmadan 3-1lik galibiyetle ayrılmıştı. Ligdeki maçlarında puan kaybetmek istemeyen Fenerbahçe, kupaya yeterli ağırlığı verememiş ve özlem duyduğu kupayı yine müzesine götürememişti. Ligde ise Aziz Yıldırım’ın üç yıl ard arda şampiyonluk sözünü tutabilmesi için, Fenerbahçe, Trabzonspor karşısında çok daha iyi bir oyun ortaya koymak zorunda.

İki takımın son 10 karşılaşmasında, 3 maç beraberlikle sonuçlanırken, Trabzonspor 2, Fenerbahçe ise 5 kez galip geldi. Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile sahasında oynanan son 5 maça bakarsak, 3 maçın beraberlik ve 2 maçın Fenerbahçe’nin galibiyetiyle sonuçlandığını görürüz. Fenerbahçe 2006-2007 sezonunda aldığı son şampiyonluğunu, ligin 32. haftasında cezası nedeniyle İzmir Atatürk Stadı’nda konuk ettiği ve 2-2 berabere sonuçlanan Trabzonspor maçı ile ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etmişti.

Ligdeki son 8 maçından galibiyetle ayrılan ve son 10 maçında mağlup olmayan Fenerbahçe ile son 5 maçında 2 galibiyet, 2 mağlubiyet alan Trabzonspor karşı karşıya gelecek. İstatistiklerde Fenerbahçe önde gözükse de Ziraat Türkiye Kupası finalinde kazanan Trabzonspor olmuştu. Bu sene kendini lige veren Fenerbahçe, kupada aldığı mağlubiyeti unutup bu maçı kazanmak isteyecektir ve bence bu maçı 2-0lık bir galibiyetle alarak şampiyonluğa uzanan taraf olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir