ABD Panama Maç Tahminleri 28 Temmuz 2013

ABD Panama 28 Temmuz 2013 Maç Tahminleri.Yarı Final’de Honduras’ı 3-1 ile geçen Amerika Birleşik Devletleri, son 2 kupanın sahibi Meksika’yı eleyen Panama ile 28 Temmuz’da saat 23.00’da karşı karşıya gelecek. CONCACAF Altın Kupa’nın sahibini belirleyecek olan bu maç, Soldier Field’da oynanacak.

ABD’de oynanan yarı final maçları, akşam saatlerinde oynanmıştı ve saat farkı nedeniyle, bizim için oldukça geç saatlere denk gelmişti. Ancak, Final’in erken saatte oynanacak olması, izleyiciler açısından bir avantaj olacak. Her ne kadar, takımlar kupaya tam kadro katılma gereği duymamış olsalar da, Pazar akşamı kupanın sahibi belli olacak ve buraya kadar gelmiş olan iki takım da, kupayı alabilmek için elinden geleni sergileyeceklerdir.

Bu sene kupanın en büyük adayı olan ABD, kupa sayısı olarak yaklaşabilmek için büyük bir fırsat yakaladı. 1991’de ilk kez düzenlenen Altın Kupa’nın ilk sahibi olarak, 4 kez bu kupayı kazandılar ve 6 kez kazanan Meksika’yla aradaki farkı bire indirmeleri de olası. Grup maçlarında zorlanmayan ve 9 puanla grupları bitiren tek takım olan Amerika Birleşik Devletleri, Çeyrek Final’de karşısına gelen El Salvador’u 5-1 ve Yarı Final’deki rakibi Honduras’ı da 3-1 yendi. Gol krallığı için önemli bir konumda olan Wondolowski’nin 5 golde kalması ve Landon Donovan’ın Honduras karşısında bulunan 3 golün ikisini atmış olmasıyla, iki oyuncunun gol sayısı eşitlendi. Bu karşılaşmanın ardından oynanan Panama Meksika karşılaşmasında da Torres’in gol atmış olması, 5 golde bulunan oyuncu sayısını üçe yükseltti. Yani, Final maçı hem kupanın galibini hem de en golcü oyuncuyu belirleyen maç olacak.

İstekli oyunuyla maçları kazanmayı bilen Panama, A Grubu’nun sonuncusu Kanada’ya aldıkları tek puanı vermek dışında, grupta puan kaybetmedi ve bu sene kupadaki tüm maçlar gibi, maç uzatmaya gitmeden galip gelmeyi bildi. Zaten Çeyrek Final’de, kırmızı kart gören Küba’yı 6-1 ile geçmeleri de kendilerine büyük güven verdi. Eksik de olsa kupanın önemli adaylarından olan Meksika karşısında da 2-1 galip gelerek, Final’e adlarını yazdırdılar ve Pazar günü oynayacakları büyük maçı, Altın Kupa’yı tarihlerinde ilk kez kazanmak için oynayacaklar.

Panama kupa için oldukça istekli ve bu isteklerini de sahaya çok güzel yansıtıyorlar. Ancak ABD onlardan üstün ve onlar da bunu sahada göstereceklerdir. ABD’nin bir kez daha kupayı alıp, Meksika’ya yaklaşacağını düşünüyorum.

Skor tahminim 2-0.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir