Lig Maçlari Internette Canli

Lig Maçlari Internette CanliŞifreli kanallar piyasaya girdiğinden beri lig maçlarını canlı olarak izlemek oldukça masraflı olmaya başladı ama internet, birçok alanda hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, maçları büyük paralar ödemeden izlemek isteyen futbol severlerin de imdadına yetişti.

Şu anda bu tarz yayın yapan siteler arasında lider olarak Justin Tv görünmekte. Yabancı kaynaklı olsa da, sitenin Türkçe yayın opsiyonu da var. Justin.tv (tr) adresini girdiğiniz zaman direk Türkçe yayın sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Burada yalnızca Türkiye’den yapılan yayınlar veriliyor ama dil konusunda endişeniz yoksa aynı sitenin http://www.justin.tv/directory/sports sayfasında dünyada yayınlanan neredeyse bütün maçları ya da spor olaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Bunun dışında ülkemize ait te birçok site var. Bazıları, şimdi burada isim vermek doğru olmaz, tamamen spor severleri siteye çekerek mümkün olduğu kadar hit almak ve reklamlar aracılığıyla para kazanmak peşinde. Birtakım başka siteler ise aynı şekilde maçlar aracılığıyla dikkat çekerek muhtemelen yine kendilerinin sahip olduğu sex sitelerini pazarlamaya çalışmakta ama özellikle dikkatli olunması gereken siteler ise, futbol meraklılarının ilgilerini web sitelerinde açılan pop up pencerelere yönlendiren, virüs yüklü siteler. Bu durumda yapılacak en güvenli hareket, eğer sitenin güvenilirliğinden tam olarak emin değilseniz, bu extra pencereleri açmamak, hatta çok fazla pop up penceresi varsa o siteyi terk edip farklı bir siteyi denemek en mantıklısı olacaktır. Güvenli olarak canlı yayın alabileceğiniz sitelerden birisi www.superstadyum.net. Ücretsiz üyelik sistemi ile yayın yapan sitenin ana sayfasında sağ kenarda bulunan pencereye e-mail adresinizi giriyorsunuz size yayınlayacakları maçların listesini gönderiyorlar. Maçın yayın saatinde e-mail adresinizdeki aktivasyon linkine tıkladığınız zaman maçı canlı izleyebiliyorsunuz.

Canlifutboltv.com da kullanımı kolay ve güvenilir başka bir site. Teknolojiyle arası iyi olanların, www.nettribun.com sitesinden de iyi sonuçlar alabileceklerini düşünüyorum. Bütün bu sitelerde ya da diğerlerinde canlı maç yayını izlemek isteyenlerin unutmamaları gereken şey, herzaman aynı kalitede yayın almanın mümkün olmadığıdır. Sonuçta yayın kalitesi, sizin bilgisayarınızın işlem hızı, yayını yapan kanalın kullandığı uydu gibi birçok koşula dayanmaktadır. Aynı anda maçı farklı yerlerden seyreden iki futbolseverin birinin ekran donmalarından şikayet ederken, diğernin gayet memnun bir şekilde maçı izlediğine şahit olunabiliyor. Dileğimiz bütün sporseverler zengin olsun, herkes evlerindeki dev ekranlardan şifreli maçları seyredebilsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir