Ekvador Arjantin Maç Tahmini 11 Ekim 2017

Ekvador Arjantin 11 Ekim 2017 futbol bahis.2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde son maçların oynanacağı haftada, kupaya katılma iddiasını kaybeden Ekvador, kupaya katılma umudunu son maça bırakan Arjantin ile karşılaşacak. Arjantin’in tamam ya da devam karşılaşması, 11 Ekim Çarşamba günü Estadio Olímpico Atahualpa’da oynanacak ve gece 2.30’da başlayacak.

2016 Amerika Kupası’nda B Grubu’nu Brezilya’nın önünde 2. sırada bitirerek çeyrek finale yükselmiş, ancak bu turda Amerika Birleşik Devletleri’ne elenerek turnuvaya veda etmişlerdi. 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde ilk maçlarına Arjantin deplasmanında çıktılar ve 2-0 kazanarak galibiyetle başladılar. İkinci maçta Bolivya’yı mağlup ettikten sonra, Uruguay karşısında da 2-1 kazandılar. 4. maçlarında gittikleri Venezuela karşısında 3-1 galip geldiler ve elemelere inanılması güç bir şekilde 4’te 4 yaparak başladılar. Ancak bu galibiyetten sonra Ekvador büyük bir düşüşe geçti. Sonraki maçlarda deplasmanda 1 galibiyet bile alamadılar. Paraguay karşısında ilk puan kayıplarını yaşadılar ve bir sonraki maçta ise Kolombiya deplasmanında da ilk mağlubiyetlerini aldılar. Kendi sahalarında Brezilya’ya mağlup olduktan sonra da Peru deplasmanından da puansız döndüler. Şili’yi konuk ettikleri maçta, 4 maç sonra bir kez daha galip gelirken, Bolivya karşısında 2. beraberliklerini aldılar ve Uruguay karşısında da kaybettiler. Venezuela karşısında çıktıkları 2. karşılaşmada yine kazandılar ve bu galibiyet, elemelerde aldıkları son puan oldu. Sonraki 5 karşılaşmada; Paraguay, Kolombiya, Brezilya, Peru ve Şili karşısında puan alamadılar ve 8. sıraya kadar gerilediler. 20 puanda kalan Ekvador, Şili karşısında aldığı mağlubiyetle, gruptan çıkma iddiasını kaybetmiş oldu.

2016’daki Amerika Kupası’nı penaltılarla Şili’ye kaybeden Arjantin’de Messi milli takımı bıraktığını açıklamış ve 2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde ilk 4 maça Messi’den mahrum başlayan Arjantin; 1 mağlubiyet, 1 galibiyet ve 2 de beraberlik almıştı. Messi geldikten sonra Şili, Bolivya ve Uruguay’ı mağlup eden Arjantin bu maçlardan sonra ise büyük bir düşüşe geçti. Sonraki 10 maçta sadece 2 galibiyet alarak büyük hayal kırıklığı yarattılar. Venezuela ve Peru ile berabere kaldıktan sonra, hem Paraguay hem de Brezilya’ya mağlup oldular ve bu süreçte aldıkları 2 galibiyet Kolombiya ve Şili karşısındaydı. Oynadıkları son 4 karşılaşmada ise sadece 3 puan alabildiler. Bolivya deplasmanında aldıkları mağlubiyetin ardından, Uruguay ve Venezuela ile berabere kaldılar. 2 gün önce çıktıları Peru karşısında ise gol bulamayarak, Dünya Kupası’na gidebilme şanslarını zora soktular.

Arjantin’in Dünya Kupası’na katılamaması ihtimali, hayal etmesi zor bir durum. Bu deplasmandan galip ayrılarak, en azından play-off turuna katılma hakkını elde etmelerini bekliyorum.

Skor tahminim 1-2.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir