Estonya Türkiye Maç Tahmini 11 Ekim 2013

Estonya Türkiye 11 Ekim 2013 Maç Tahminleri.Grubun en kötü ikinci takımı olan Estonya, 11 Ekim Cuma günü 20.00’de Türk Milli Takımı’nı ağırlayacak. Türkiye’nin mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağı bu maç, gruptan çıkabilmesi için önemli. Estonya ise, Hollanda’dan aldığı 1 puanın ardından, Andorra dışındaki bir başka takımdan puan kapma peşinde.

Kaybetmeye oldukça alışık bir takım olan Estonya, D Grubu’nda oynadığı 8 maçın 5‘inden mağlup ve 1‘inden de beraberlikle ayrıldı. Macaristan ile oynadığı 2 maçın ardından puan alamazken, Andorra’dan 6 puan ve Hollanda’dan 1 puan almayı başardı. Geçtiğimiz ay, ilk olarak, grubun açık ara lideri olan Hollanda ile oynayan Estonya, 2-1 öne geçip 10 kişi kaldığı karşılaşmadan, 1 puan almayı bilmişti. Ardından da Macaristan deplasmanına giden Estonya, D Grubu’nda, gol atmasına rağmen puan alamadığı ilk maçı oynadı ve Macaristan’a 5-1 mağlup oldu.

Fatih Terim’in takımın başına geçmesiyle kendine gelen Türk Milli Takımı, geçtiğimiz ay oynadığı 2 maçın 2‘sini de kazanarak Romanya ile puanını eşitlemişti. Uzun süren gerginliğin sonucunda, Fatih Terim ile Galatasaray yollarını ayırmışlardı. Bu ayrılığın ardından Milli Takım ile ilgili çalışmalarına hız veren Terim ile Türkiye, eğer önündeki 2 maçı da kazanmayı başarırsa, Dünya Kupası’na katılma ihtimalleri oldukça yüksek. Fatih Terim liderliğinde, öncelikle grubun averaj takımı olan Andorra’yı yenen Milliler, gruptaki asıl rakipleri olan Romanya’ya konuk oldukları maçta da Burak ve Mevlüt’ün golleriyle 3 puana uzanmayı başardılar.

13 puan ve 7 averaj ile 3. sırada bulunan Türkiye’nin hemen üzerinde, 14 puan ve 6 averaj ile Macaristan, hemen altında ise yine 13 puan 1 averajlı Romanya bulunuyor. Romanya, 2 maçını da grubun sonunda bulunan 2 takımla oynayacak ve 6 puan almaları gayet muhtemel. Macaristan ise Hollanda deplasmanına gidecek ve puan kaybetmemesi oldukça zor. Türkiye’nin Estonya ve Hollanda karşısında galip gelmesi de, aradaki 6 averajı kapaması zor olan Romanya’nın bir mucize gerçekleştirememesi durumunda, Türkiye gruptan ikinci olarak çıkabilecek.

Estonya, Türkiye için basit bir rakip. Türkiye’de oynanan maçı 3-0 kazanan Milliler, deplasmanda da kazanacaktır.

Skor tahminim 0-2.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir