Türkiye-Honduras Maç Tahmini 3 Mart 2010

Türkiye - Honduras Maç TahminiBugun saat 20.00’de Türkiye ve Honduras takımları İstanbul İnönü Stadı’nda karşı karşıya gelecekler ve NTV Spor naklen ekrana getirecek. Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanan ekiplerden biri olan Honduras takımı Türkiye ile bu akşam özel bir müsabakada karşı karşıya gelecekler.

Türkiye her ne kadar Dünya Kupası’na gidememiş olsa da kendilerine olan inançları tam ve 2012 Avrupa Kupası için çalışmalara şimdiden başladılar. Takımın başına getirilen Guus Hiddink, 1 Ağustos’a kadar Rusya’nın başında olacak ve o zamana kadar takımın teknik direktörlüğünü Guus Hiddink’in seçtiği Oğuz Çetin yapacak. Türk Milli Takımı’nda sakatlıkları devam eden Emre Belözoğlu, Gökhan Gönül, Volkan Şen, Sabri, Emre Güngör, Caner Erkin bugün riske edilmeyecekler.

Maç öncesinde Honduras Milli Takımı’nın teknik direktörü Reinaldo Rueda çok önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’nin her ne kadar Dünya Kupası’na gidememiş olsa da çok iyi bir ekip olduğunu söyledi. Kolombiyalı teknik adam, Arda ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Arda çok değişik bir örnek. Bu genç yaşına rağmen uluslararası tecrübesi çok üst düzeyde. Hem Türkiye hem Galatasaray ile uluslararası çok maç oynamış, çok yetenekli bir oyuncu. Kendini geliştirmeye de devam edecek. Kesin olan şu; Arda başka bir ligde olsaydı daha başka bir açıdan bakılırdı.” Dünya Kupası’ndaki grupları ile ilgili olarak da “Finallerde grubumuzdaki İspanya, İsviçre ve Şili’ye saygı duyuyoruz. Orada bir üst tura geçme hayalini kurmak, bizim hakkımız. Bu konsantrasyona ve duyguya sahibiz” dedi.

Türk Milli Takımı’nın maça şu 11le çıkması bekleniyor : Volkan Demirel, Sabri Sarıoğlu, Emre Güngör, Servet Çetin, Caner Erkin, Hamit Altıntop, Mehmet Aurelio, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Volkan Şen, Mevlüt Erdinç

2 takım daha önce 1995 yılında karşı karşıya gelmiş ve Türkiye Tolunay Kafkas’ın attığı golle maçı 1-0 kazanmıştı. Tarihinde 2. kez Dünya Kupası’na katılacak olan Honduras’ın Avrupa’da oynayan çok önemli futbolcuları da bulunuyor. Palacios Tottenham’da ve D.Suazo Genoa’da forma giyiyorlar.

Türkiye bugun sakatlığı nedeniyle pek çok oyuncusundan faydalanamayacak olsa da oldukça güçlü bir takım ve bugün Honduras karşısında 2-0 lık sonuçla galip gelecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir